Cenap Düzgün Eğitim Kurumları Antalya +90242 244 36 26 - Sayfa

+90242 244 36 26

MÜŞTERİ İLETİŞİM HATTI

bandANASAYFA » KURUCUMUZUN-MESAJI

Kurucumuzun Mesajı

Kurucumuzun Mesajı

Aileler ÖSS öğrencilerinin dershane ihtiyacını kabullenmiştir. Adaylar da ekonomik olarak ailelerine bağımlı olduğunu kabullenmiş durumdadır. Oysa üniversite bitirmiş olanlara aileler artık kendi ayaklarının üzerinde duracak, ailesinin üzerindeki yükünün kalktığı düşüncesini taşırlar. Bu anlayış, KPSS adayında fazlası ile stres yapıyor. Hâlbuki bu gençlerin hala bir dershaneye, cep harçlığına, minibüs parasına vs. ihtiyacı var. Üstelik ilköğretim ya da lise öğrencisi gibi ailesinden para istemesi hiç kolay değildir. Birçoğu KPSS sınavına “kazanamazsam mahvolurum” anlayışı ile bakıyor, uykuları kaçıyor. Onların KPSS hazırlık kursundaki ders dinlemelerini görseniz, ilköğretim ve lise öğrencilerinden farkını hemen anlarsınız. Dersleri hiç devamsızlık yapmadan, pürdikkat takip ederler. Ek derslere tamamına yakını katılır. Onlar için önce ders gelir.

Dolayısı ile onların derslerine giren öğretmenler de alanlarında kalburüstü başarıya sahip, hem alanlarına hem de KPSS müfredatına hâkim çok tecrübeli öğretmenlerdir. Ayrıca KPSS’ye olan katılım, ÖSS’den daha çoktur. Buna rağmen sınav sonucunda kazanan sayısı ÖSS’ dekinden çok azdır. Üstelik ÖSS’ye hazırlanmak için lisenin ilk yıllarından başlarken, KPSS hazırlığı için sınava birkaç ay kala hazırlanmak yeterli olur sanılıyor. Hem daha çok katılımcı arasından daha az kazanan arasına girmiş olacak; hem de ÖSS gibi 2-3 yıl hazırlanmak yerine 2-3 ay hazırlık yeterli olacak?... Hatta bazıları bu süreyi bir yerlerde harçlığını çıkarmak üzere çalışırken başarmaya çalışıyorlar. Maalesef sonuç da hiç sevindirici olamıyor. Ayrıca ÖSS’den daha çok katılımcı olduğu halde “neden ÖSS dershanesi sayısı KPSS dershanesi sayısının 10 (evet on) katı kadardır?... “ Çünkü ekonomik anlamda kazançlı bir kitleyle muhatap olunmuyor. Bir KPSS adayının yıllık maliyeti ÖSS öğrencisininki kadar olmasına rağmen alınan ücret ÖSS’ dekinin yarısıdır. Hemen-hemen maliyetine hizmet vermekteyiz. Bu hizmetin kalitesi de adaylar tarafından görülmekte ve büyük takdir göstermektedirler.
 
Anne ve babalar: Evlatlarınızın bu sıkıntılarına bir destek daha veriniz. Onlar sizin üzerinizden yüklerini kaldırmamış olmanın sıkıntısını sizin sandığınızdan daha çok yaşıyorlar. Evlatlarımızdan daha değerli bir şey geliyor mu aklınıza ?
 
Cenap Düzgün
Kurucu Müdür

CENAP DüZGüN EğITIM KURUMLARı KPSS - DGS - YDS - LYS - TEMEL LISE

HIZLI MENÜ

HİZMETLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Copyright 2015 © CD Eğitim Tasarım & Kod Hakan GÜDER